Lajme të tjera

Lajme të tjera »

13 Tetor 2016

Dasma Mbreterore

Elia dhe une jemi vertete te prekur nga mbeshtetja dhe dashuria qe kemi patur gjate dhe pas dasmes sone. Jemi jashtezakonisht mirenjohes dhe te nderuar qe na vizituan dhe ndane gezimin tone kaq shume Familje Mbreterore, familjare te afert dhe te larget, miq dhe dashamires, te cilet kaluan bashke me ne nje aventure te paharrueshme ne Shqiperi. Jemi krenare qe mundem te promovonim vendin tone te bukur, traditat tona, kulturen dhe shpirtin kombetar.

wedding kiss


Deshirojme te falenderojme njerezit e jashtezakonshem dhe patriote qe ndihmuan ne suksesin e Dasmes Mbreterore Shqiptare:

Falenderojme Fondacionin Culture Europe I cili beri aq shume per suksesin e kesaj dasme, dhe konsolidoi miqesine e natyrshme te Shqiperise me Francen. Nje falenderim I vecante per Z. Julien Roche I cili mbeshteti kete dasem ne te gjithe hapat e ndertimit te saj, qe nga dita qe vendosem daten ne France, e deri me 8 tetor 2016.


Falenderojme mikeshen tone Znj. Sadije Berisha qe ndihmoi dhe asistoi kete dasem me mish e me shpirt, pa pushuar asnje sekond. Ajo ishte per ne nga fillimi ne fund, me energjine dhe vizionin e saj, me shume se nje mikeshe, nje moter e vertete per Elian dhe mua.


Falenderim special per Roger Lundgren dhe punen e tij me akreditimet e mediave nderkombetare, duke na dhene mundesine te prezantojme me se miri nderkombetarisht Shqiperine tone te bukur.

Falenderojme mikun tone Sulejman Gjana I cili ndihmoi me koordinimin dhe organizimin.

Falenderojme miqte tane Z. Beniamin Bakalli, Znj. Eriona Hanku dhe Z. Meshar Kamberi se bashku me skuadrat perkatese per asistimin ne mikpritjen dhe shoqerimin e te ftuarve tane te nderuar.


Deshirojme te shprehim mirenjohjen tone te thelle per institucionet e vendit tone te cilat na mbeshteten ne ndertimin dhe finalizimin e dasmes sone.


Falenderojme Kryeministrin dhe zyren e tij per te gjithe lehtesite qe na mundesuan.

Nje falenderim I vecante shkon per Kryetarin e Bashkise Z. Erion Veliaj dhe te gjithe ekipin e Bashkise Tirane qe u bashkuan dhe ndihmuar realisht duke bere me te miren, ne menyre qe vendi yne te prezantohet me dinjitet.

Falenderojme Ministrine e Jashtme dhe te Mbrojtjes per bashkepunimin frytdhenes.


Kjo dasem nuk do te kishte patur impaktin nderkombetar qe pati nese nuk do te ishin mbledhur rreth nesh njerez te talentuar, dashamires dhe profesioniste. Kur gjerat behen me dashuri dhe pergjegjesi, nuk mund te mos jene te suksesshme.


Alketa dhe skuadra e Class Events u treguan te gatshem, te palodhur dhe profesioniste. Shija e tyre e rafinuar ne detaje, sidomos ne kompozimet e mrekullueshme te buqetave dhe luleve nga mikesha jone Frida,solli nje arome te vecante dhe standart elitar. Bashkarisht sollem ne Shqiperi stilin dhe konceptin e nje Dasme Mbreterore: elegance, estetike, modesti dhe ne asnje moment ekstravagance.


Dreka e pergatitur nga duart e arta te mikeshes sone Znj. Blerina Kasemi dhe Era Catering u be me nje passion dhe pune kerkimore te vecante ne specialitetetet e te gjitha trevave shqiptare. Nje falenderim I vecante per ekipi e Eres I cili punoi ne Rezidence me nje profesionalizem te spikatur, korrektesi absolute, duke mikpritur mbi 800 te ftuar ashtu sic I ka hije Shqiptarit te prese miq! Nje experience e paharrueshme! Te falenderoj e dashur Olisa Porodini!


Darka e pergatitur nga Mrizi I Zanave ishte gjithashtu nje sukses ne prezantimin e shijeve qe I kane rrenjet ne vendin tone. Miku yne I shtrenjte Z. Altin Prenga e kuptoi me se miri qellimin tone per te prezantuar shijet tradicionale ne nje forme europiane gourmet. Falenderojme ekipin e Mrizit qe punuan me passion dhe packah lodhjes dhe ngarkeses, permbushen me se miri rolin e tyre.


Falenderojme mikun tone te shtrenjte Z. Krenar Xhaferri dhe Pastarella per gatimet e tyre te shijshme gjate festimeve tona!


Nje falenderim I vecante per te emblen Ana Lucia dhe Pastelito. Kjo vajze tejet e talentuar krijoi torten e dasmes, me shije te mrekullueshme, bazuar ne embelsirat arbereshe me baze kungulli. Torta u prezantua mbi nje platforme te vecante te sjelle me elegance nga Angio-décor.


Vleresimet tona gjithashtu per ruajtjen e te ftuarve tane nga Hoxha Security ne menyren me profesionale te mundshme!


Deshirojme te permendim dy mikeshate vecanta, Znj. Blerina Kllokoqi Rugova per fustanin e mrekullueshem te nuserise qe vazhdon te beje xhiron e mediave nderkombetare, si edhe Znj. Flora Suldashi per fustanin elegant dhe dinjitoz te pritjes ne residence, qe sot gjendet ne albumet e qindra te ftuarve.


Falenderim per mikeshen tone te shtrenjte Njomeza Luci e cila punoi dhe qendisi kepucet e nuses!


Falenderojme perzemersisht mikun tone te shtrenjte Z. Avni Delvina, I cili per disa jave rradhazi shkroi te gjitha ftesat me kaligrafine e tij te vecante, duke I kthyer ne nje kujtim te personalizuar dhe te vyer.


Deshirojme te falenderojme miqte tane te dashur qe realizuan endrat tona per nje dasem Shqiptare:

Magjia e dasmes ishte muzika dhe vallet tradicionale shqiptare dhe per kete falenderojme perzemersisht mikun tone te shtrenjte Z. Azgan Haklaj, I cili beri bashke te gjitha grupet e kengetareve dhe valltareve nga te gjitha trevat tona si Shqiperia, Kosova, Cameria, Mali I Zi dhe Maqedonia. Te gjithe bashke, me kostumet tradicionale te krahinave te ndryshme, I dhate jete dites sone!


Falenderojme per performancen e paharrueshme te muzikes moderne shqiptare miqte tane te Keli Band, vecanerisht mikun tone te vjeter dhe shtrenjte Z. Brikel Guga, kengetaren e mrekullueshme e cila na nderoi me prezencen dhe performance e saj Znj. Vikena Kamenica, kengetaret e talentuara Kemela Islami dhe Marsela Cibukaj. Ju I dhate sharm dites sone.


Falenderojme muzikantin e mrekullueshem Z. Alban Pengili per tingujt e paharruar te violines qe magjepsen darken tone. Te falenderojme qe performove kaq bukur repertorin tone kombetar.


Falenderojme Z. Altin Babameto dhe banden qe ekzekutoi Himnin Mbreteror, duke sjelle ne memorie tingujt qe percollen martesen e gjysherve te mi, Mbretit Zog dhe Mbretereshes Geraldine.


Deshirojme te falenderojme Korin e Liceut Jordan Misja per dashurine me te cilen te gjithe se bashku kenduan himnin kombetar!


Falenderojme Ekzonen dhe banden e saj, si edhe Dj Cool qe ndezen atmosferen e festes sone.


Falenderojme mikeshen tone te shtrenjte Znj. Edlira Sula per te gjithe punen e saj me qendisjet e pecetave, kostumet tradicionale shqiptare te shoqerueseve te nuses, si edhe stafit te sherbimit. Te gjitha keto I dhane bukuri dhe krenari dasmes sone shqiptare.

Falenderojme ABA21 per pritjen e mrekullueshme qe na beri ne ambjentet e saj.


Deshirojme te falenderojme mikun tone te shtrenjte Z. Enklajd Malo per mbeshtetjen e tij te vecante.

Falenderojme mikun tone Z. Agim Kraja per mbeshtetjen e vecante. Z. isuf Neli per mbeshtetjen e vecante.

Deshirojme te falenderojme Z. Edi Topi se bashku me ekipin e kameramaneve te palodhur dhe te papertuar.

Deshirojme te falenderojme kompanine Prosound per te gjithe kujdesin qe treguan ne ndricim dhe audio, duke e bere atmosferen e dasmes perrallore.

Deshirojme te falenderojme ngrohtesisht fotografet zyrtare te dasmes sone, Z. Eduard Pagria dhe Z.Roland Balla.

Nje falenderim special per Znj. Ema Coku e cilat u kujdes per qendismat e sotopjatave me stemen e Familjes Mbreterore Shqiptare. Faleminderit per mbeshtetjen dhe energjine positive!


Deshirojme te falenderojme sponsored tane:

Fondation Culture Europe, Ruinart, Kantina Bardha, Birra Korca, Frutomania, Garden Line, Napoleon, Byshanasa, Steens Herrmode, AB Stjarntryck, Blerina Kllokoqi Rugova, Victoria Kliniken, Flora S, Pastelitos, Pastarella, Tradita Popullore

Faleminderit Media Shqiptare, keni qene te mrekullueshem ne pasqyrimin e dasmes!

Faleminderit Hotel Plaza, Rogner, Xheko Imperial dhe Sheraton qe mikpritet te ftuarit tane!

Se fundmi por jo nga rendesia, falenderojme te gjithe miqte tane te shtrenjte qe na kane dhuruar kaq shume dashuri, mbashtetje, dhe energji positive! Kjo energji na ka dhene te dyve nje gezim te pafund!

Falenderojme shume edhe te gjithe ata miq virtual te rrjeteve sociale te cilet na kane uruar dhe vazhdojne te na urojne, duke u bere pjese e gezimit tone!

Faleminderit miq! Faleminderit te gjitheve! Faleminderit qe nepermjet kesaj dasme, I bete nder vendit tone, qe e meriton kete vemendje positive nga e gjithe bota!